Twilight Turkiye Fan Bilgi Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TwilighTurkey.Net

TwilighTurkeyAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ressamlarımızın New York Çıkarması

4 posters
YazarMesaj
HK_Bgm
Kurucu
Kurucu
HK_Bgm

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1701
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 26/08/09
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 10/01/93
<b>Yaş</b> Yaş : 31

Ressamlarımızın New York Çıkarması Empty
MesajKonu: Ressamlarımızın New York Çıkarması   Ressamlarımızın New York Çıkarması Icon_minitimeÇarş. Mayıs 05, 2010 8:55 pm

Türk sanatçılar Yalçın Gökçebağ ve Veysel Güna'nın, Türkiye?nin, hem bölgesel hem de genel görüntülerini yansıtan resim sergileri dün akşam New Yorktaki Türkevinde açıldı. .Türk ve Amerikalı sanatseverlerin ilgi resim sergisinde, eserleri 2007 yılında da sergilenen Gökçebağ, New York?ta, ünlü Türk ressamlarının resimlerinin sergilenmesiyle birlikte, hem Türkiyeye hem de Türk sanat ve kültürüne olan ilginin artacağına olan inancını dile getirerek, ?Bir okul, öğretim üyeleriyle, hocalarıyla belli olur. Bir sanat galerisi de ressamlarıyla belli olur. Ne kadar iyi ressamlarılar çalışırsa, o kadar iyi bir sanat galerisi olur? dedi.

Ressam Veysel Günay ile birlikte New Yorkta ortak bir sergi açmaktan mutluluk duyduğuna değinen Gökçebağ, Veysel Güny ve kendisinin Anadoluya özgü resimler yapan sanatçılar olduğuna değinerek, ?O Karadeniz?e özgü, Karadenizin mavi yeşil tonlarını işlemekte. Ben Anadolu?nun tüm bölgelerini resimlerime yansıtıyorum. Geçmişimde televizyon kameramanlığı olduğu için ülkemizin her yanını adım adım dolaşma şansım oldu? diye konuştu.

Veysel Günayin, Türkiye?deki islerinin yoğunluğu yüzünden katılamadığı sergide, kendi resimlerinin UNICEF kartpostallarında da basıldığını belirten Gökçebağ resimlerinde ince ayrıntılara yer vermekten hoşlandığını dile getirdi. New York Başkonsolosu Mehmet Samsar da, Türkiye?nin çağdaş ressamlarının eserlerine, New York?taki Türk evinde ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Gökçebağ ve Günay?ın Türkevindeki sergisi bir ay boyunca açık kalacak.

YALÇIN GÖKÇEBAĞ KIMDIR

1944, Denizli doğumlu sanatçı 1963 yılında Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü resim bölümünden mezun oldu. 1990'da Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Güzel Sanatlar Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlayan sanatçı, yurt içinde ve yurtdışında 40'ın üzerinde kişisel sergi açtı. Devlet Resim Heykel Sergisi Ödülü, DYO Resim Yarışması Ödülü gibi ödüller kazanan sanatçının resmi 1990 yılında Unicef kartlarına basılmıştı.

VEYSEL GÜNAY KIMDIR

1948 Vakfıkebir doğumlu sanatçı 1969 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-Bölümü'nü bitirdi. MEB bursu kazanarak 1970-1974 yılları arasında Fransa?da Paris Devlet Güzel Sanatlar Yüksekokulunda resim ve duvar resmi üzerinde uzmanlık çalışmaları yaptı. Uzun yıllar Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde görev yaptı. Yirmi altı kişisel sergi açan sanatçı, aralarında DYO Resim Ödülü ve Devlet Resim ve Heykel Sergisi Ödülü olmak üzere çeşitli yarışmalarda sekiz ödül kazandı. Halen Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümde öğretim üyesi olarak çalışan Veysel Günay, doğadan yaptığı gözlem ve izlenimlerle kendini bulduğu motiflere dayalı olarak kurduğu düzenlerde evrensel ışığı, gün ışığını veren rengi yakalama çabasını yapıtlarına yansıtmaktadır.
http://twilighturkey.net
R_Pattz
Yarışma Sorumlusu
Yarışma Sorumlusu
R_Pattz

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1695
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 26/03/10
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 15/07/98
<b>Yaş</b> Yaş : 25
<b>Nerden</b> Nerden : İstanbul

MesajKonu: Geri: Ressamlarımızın New York Çıkarması   Ressamlarımızın New York Çıkarması Icon_minitimeÇarş. Mayıs 05, 2010 9:11 pm

teşekkürler
umbrel.
Süper Yönetici
Süper Yönetici
umbrel.

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 2342
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 30/12/09
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 02/10/98
<b>Yaş</b> Yaş : 25
<b>Nerden</b> Nerden : İstanbul

MesajKonu: Geri: Ressamlarımızın New York Çıkarması   Ressamlarımızın New York Çıkarması Icon_minitimeCuma Mayıs 07, 2010 4:21 pm

Teşekkürler
DreaMs.
Grafiker
Grafiker
DreaMs.

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 3340
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 13/03/10
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 02/05/96
<b>Yaş</b> Yaş : 28
<b>Nerden</b> Nerden : BuRsa

MesajKonu: Geri: Ressamlarımızın New York Çıkarması   Ressamlarımızın New York Çıkarması Icon_minitimeÇarş. Haz. 30, 2010 8:28 pm

saol cnm

Ressamlarımızın New York Çıkarması
1 sayfadaki 1 sayfası