Twilight Turkiye Fan Bilgi Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TwilighTurkey.Net

TwilighTurkeyAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Atalay, Kürt açılımındaki son durumu açıklıyor

4 posters
YazarMesaj
HK_Bgm
Kurucu
Kurucu
HK_Bgm

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1701
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 26/08/09
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 10/01/93
<b>Yaş</b> Yaş : 31

Atalay, Kürt açılımındaki son durumu açıklıyor Empty
MesajKonu: Atalay, Kürt açılımındaki son durumu açıklıyor   Atalay, Kürt açılımındaki son durumu açıklıyor Icon_minitimePtsi Ağus. 31, 2009 10:30 am

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Kürt açılımıyla ilgili bugüne kadar STK’lar, MHP ve CHP dışındaki siyasi partiler, sendikalar ve şehit aileleriyle bir araya geldi. Kürt sorununa ilişkin yayımlanan raporlar incelendi, kurumların Kürt açılımına bakış açısı ele alındı. İçişleri Bakanı Beşir Atalay süreçle ilgili kısa ve orta vadede nasıl bir yol izleneceğini açıklıyor…

İşte Atalay'ın açıklamasından satırbaşları:

Dün Şemdinli civarında yine 4 şehidimiz var. Bugün onların uğurlanması ve defin işlemleri yapılacak, üzüntümüzü ifade ediyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine milletimize başsağlığı diliyorum. İnşallah yürüttüğümüz çalışmalarımız başarıyla sonuçlanırda bu olayları bu acı haberleri yaşamayız diyorum.

Bildiğiniz gibi yaklaşık 1 ay önce sizinle bir araya gelmiştik. Onda daha çok demokratik açılım süreciyle ilgili bazı konuları anlatmıştık. Bugünde geldiğimiz nokta hakkında sizleri ve vatandaşları bilgilendirmek istiyorum.

Her kesimin katkısının önemli olduğunu, bunun için de elimizden geleni yapacağımızı ifade etmiştim. 1 aylık süreçte bu çerçevede çok önemli kapsamlı çalışmalar yaptık. Toplumumuzun pek çok farklı kesimlerini dinledik bir araya getirdik. Meseleye uzun süredir kafa yoran uzmanlar yazarlar bilim adamları pek çok kişiyle görüştük.

5 PARTİ, 22 STK İLE GÖRÜŞTÜM
Ayrıca 5 siyasi partimizin görüşlerini aldım. 22 STK’yla özel toplantılar yaptım. 11 meslek örgütü, TOBB, TÜSİAD, Memur-Sen gibi meslek örgütleriyle görüştüm. Şehit ailelerini temsil eden 24 dernek ve şehit aileleriyle görüştüm.

Görüşlerine güvendiğimiz kişilerle görüştük. Bugüne kadar görüşmediğimiz bazı STK’larımız var. Hepsini yetiştiremedik. Ama bu son günlerde daha çok bireysel görüşmeler yaptım.

Sayın Hasan Celal Güzel, Yılmaz Öztuna gibi bu konularda önemli değerlendirmeleri olan, bu ve benzeri epey kişiyle görüşmeler yaptım.

Pek çok husus gündeme getirilmiş ve dikkate sunulmuştur. Farklı kesimlerin önerilerini kaygılarını dinleme imkanımız oldu. Genellikle ilk başta maksadımızı hedefimizi bir anlamda hassasiyetlerimiz ifade ettikten sonra, daha çok muhataplarımızı dinledik. Çözüm konusunda ittifak edilenlerin çokluğu, ortak akıl olduğunu gösterir.

ORTAK AKIL ARAYIŞI
Bizim çalışmamız bir ortak akıl arayışıydı. Bu konuda gerçekten hedefe ulaştık. Öne çıkan hususlar.

Yaptığımız bütün görüşmelerden sorunun çözülmesi gerektiğini düşünüyor. Herkes terörün bitmesini istiyor. Demokratik standartların yükselmesini istiyor. Bu sorunun ortadan kaldırılması için, tüm devlet kurumlarının, siyasi partilerinin elini taşın altına koymasını bekliyor.

Benim için gerçekten toplumumuzun duyarlılığını, kaygı sahibi oluşunu, insanımızın sorun paylaşma özelliğini bir defa daha keşfettim.

Bir önemli kuruluşumuzun temsilcisi “1aydır hasta yatıyordum. Bu konu için kalktım, geldim” dedi.

Bir diğer önemli kuruluşumuzun temsilcisi, biliyorum hastanede aramıştım. Bütün arkadaşlarını tatilden de çağırmış. Yarım saat bu konuyla ilgili çok ciddi değerlendirmeler yaptı. O haliyle çok iyi bir değerlendirme yapmış..

STK’larımızın, meslek kuruluşlarımızın hepsi bana bir dosya verdi.

TOBB konuya çok duyarlı davrandılar. Daha önceki çalışmalarına ek olarak, şu anda tabandan başlayarak, odalarıyla bölge toplantıları yapıyorlar ve onların sonucunda bize değerlendirmeyi getirecekler.

Bir özel toplantım vardı. 21 STK’yı birlikte çağırmıştık. Bir cumartesi günüydü ve çok farklı kuruluşlar vardı. Ne kadar güzel bir atmosferi orada yaşadığımı ifade etmek istiyorum.
http://twilighturkey.net
ecedward[ee]
Yükselen Üye
Yükselen Üye
ecedward[ee]

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 325
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 29/08/09
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 09/07/95
<b>Yaş</b> Yaş : 28

MesajKonu: Geri: Atalay, Kürt açılımındaki son durumu açıklıyor   Atalay, Kürt açılımındaki son durumu açıklıyor Icon_minitimeSalı Eyl. 01, 2009 12:14 pm

Yemin ederim hep aynı şeyler bıktık artık ya !!1
Taylor&Gamze
Yükselen Üye
Yükselen Üye
Taylor&Gamze

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 374
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 29/08/09
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 24/07/95
<b>Nerden</b> Nerden : TayLoR'un Yanından

MesajKonu: Geri: Atalay, Kürt açılımındaki son durumu açıklıyor   Atalay, Kürt açılımındaki son durumu açıklıyor Icon_minitimePerş. Eyl. 03, 2009 2:06 pm

küRt açıLımıı ne yaa ne kadaR saçmaa ! :S
asLında siyasetee pek girmekte istemiyorum Very Happy
saoL begüm Smile
DreaMs.
Grafiker
Grafiker
DreaMs.

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 3340
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 13/03/10
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 02/05/96
<b>Nerden</b> Nerden : BuRsa

MesajKonu: Geri: Atalay, Kürt açılımındaki son durumu açıklıyor   Atalay, Kürt açılımındaki son durumu açıklıyor Icon_minitimePtsi Ağus. 02, 2010 11:26 am

siyasetten nefret ederim Atalay, Kürt açılımındaki son durumu açıklıyor Icon_biggrin bu konular beni çok sıkıyor Atalay, Kürt açılımındaki son durumu açıklıyor Icon_mad

neYse paylaşım için teşekkürler

Atalay, Kürt açılımındaki son durumu açıklıyor
1 sayfadaki 1 sayfası