Twilight Turkiye Fan Bilgi Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TwilighTurkey.Net

TwilighTurkeyAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

ejderha dövmeli kız!!

3 posters
YazarMesaj
zeynep izel
Forum Üstadı
Forum Üstadı
zeynep izel

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1352
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 30/08/09
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 24/08/93
<b>Yaş</b> Yaş : 30
<b>Nerden</b> Nerden : manisa

ejderha dövmeli kız!! Empty
MesajKonu: ejderha dövmeli kız!!   ejderha dövmeli kız!! Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 2:21 pm

STIEG LARSSON’un uluslararası best-seller kitabından…

Tüm dünyayı kasıp kavuran bir fenomene dönüşen Millennium Üçlemesi’nin ateşi Türkiye’yi de sarmaya başladı. Dalga dalga büyümeye devam eden ve 41 ülkede 35 milyon satarak rekor kıran best-seller üçlemenin ilk ayağı “Ejderha Dövmeli Kız – The Girl With the Dragon Tattoo” 17 Eylül’de vizyona giriyor.

Tür: Gerilim, Suç ve Gizem
Gösterim Tarihi: 17 Eylül 2010
Yönetmen: Niels Arden Oplev
Senaryo: Nikolaj Arcel, Rasmus Heisterberg, Stieg Larsson (Kitap)
Yapım: 2009, İsveç, Danimarka, Almanya ve Norveç, 152 dk.

Oyuncular: Michael Nyqvist (Mikael Blomkvist) , Noomi Rapace (Lisbeth Salander) , Lena Endre (Erika Berger) , Peter Haber (Martin Vanger) , Sven-Bertil Taube (Henrik Vanger)

O’nun yolculuğu
uluslararası bir sansasyona dönüştü
O’nun sırları
Milyonları tutsak etti
O’nun hikayesi
bir edebiyat ve sinema fenomeni
ŞİMDİ HERKES O’NU MERAK EDİYOR
30 Dile çevrildi…
41 Ülkede satış rekorları kırdı…
Filmi 50’den fazla ülkede gösteriliyor…

Kitabının başarısını göremeden hayata gözlerini yuman Stieg Larsson’un sürükleyici romanından uyarlanan ilk film 100 milyon doların üzerindeki gişe hasılatıyla büyük bir başarı elde etti. İzleyicisine soluksuz izlenecek bir hikâye vaat eden filmin başrolünde, canlandırdığı Lisbeth karakteriyle şimdiden uluslararası ün yakalayan Noomi Rapace bulunuyor. Seri ayrıca, 2012 senesi için David Fincher tarafından Hollywood’a uyarlanacak.

Konu:
40 yıl önce varlıklı ve güçlü bir ailenin genç ve güzel kızı Harriet Vanger ortadan kaybolur. Cesedi hiçbir zaman bulunamaz. Ancak bunun bir cinayet olduğuna inanan amcası yıllar sonra artık sırların ortaya çıkması için bu olayı araştıracak korkusuz birilerini tutmaya karar verir. Hapse girmek üzere olan gazeteci Mikael Blomkvist ile ona yardım eden asi, başına buyruk, dövmeli hacker kız Lisbeth Salander kırk yıl önce ortadan kaybolan Harriet Vanger’in izini sürerken bir dizi cinayeti açığa çıkarır; üstelik katil aileden biridir. Ancak Vanger hanedanının gazabına uğrayınca avcıyken av konumuna düşerler.

bu film aynı alacakaranlık gibi kitaptan uyarlanan bi film ben kitabı okudum şu an da ikincisini okuyorum çok heyecenlı birşey gerçekten tavsiye ederim

Isadora_Montgomery
Yardımcı Admin
Yardımcı Admin
Isadora_Montgomery

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 6721
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 20/02/10
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 22/01/97
<b>Yaş</b> Yaş : 27
<b>Nerden</b> Nerden : Michigan

MesajKonu: Geri: ejderha dövmeli kız!!   ejderha dövmeli kız!! Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 5:10 pm

kitabı görmüştüm, alıcaktım, her zamanki gibi vazgeçtim Very Happy

almayı düşünüyorum Very Happy p.i.t. Very Happy ama mutlaka filmini izlemeden önce kitabını okumalıyım giggle
https://twitter.com/#!/TDLittleDhampir
jbdun
Yükselen Üye
Yükselen Üye
jbdun

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 398
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 06/07/10
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 30/07/94
<b>Yaş</b> Yaş : 29
<b>Nerden</b> Nerden : istanbul

MesajKonu: Geri: ejderha dövmeli kız!!   ejderha dövmeli kız!! Icon_minitimePerş. Eyl. 02, 2010 12:16 am

spr bir kitap ejderha dövmeli kız ama 2. serisi ateşle oynayan kız daha da spr çok sürükleyici bi başladın mı bırakamıyosun tavsiye ederim Very Happy
zeynep izel
Forum Üstadı
Forum Üstadı
zeynep izel

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1352
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 30/08/09
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 24/08/93
<b>Yaş</b> Yaş : 30
<b>Nerden</b> Nerden : manisa

MesajKonu: Geri: ejderha dövmeli kız!!   ejderha dövmeli kız!! Icon_minitimePerş. Eyl. 02, 2010 8:22 am

ya o serinin 3. kitabı olduğunu ben daha yeni öğrendim ama ismini bilmiyorum..onu bana söyler misiniz..

ejderha dövmeli kız!!
1 sayfadaki 1 sayfası