Twilight Turkiye Fan Bilgi Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TwilighTurkey.Net

TwilighTurkeyAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...

+4
Team_Robsel
*Robkolikk*
kellan <3 mrs.lutz
Isadora_Montgomery
8 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Isadora_Montgomery
Yardımcı Admin
Yardımcı Admin
Isadora_Montgomery

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 6721
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 20/02/10
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 22/01/97
<b>Yaş</b> Yaş : 27
<b>Nerden</b> Nerden : Michigan

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Empty
MesajKonu: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimeC.tesi Ekim 16, 2010 7:36 pm

Eminim forumda bir çok hayvan sever vardır . Ve eğer bir kedi yada köpek almak istiyorsanız ; Lütfen gidip de petshop'lardan almayın . Petshop'lardan almak yerine , sokakta kalmış zavallı bir kediyi yada köpeği sahiplenmek , çok daha iyi olmaz mı ? Tabii ki gidip sokakta önünüze çıkan köpeği alın demiyorum Very Happy

https://www.facebook.com/haysev

Sayfada her kedi-köpek bir yuva arayışı içinde . alıntılarla devam ediyorum Very Happy Very Happy

"Ölmek üzere iken barınaktan kurtarılan bir kedicik o. Boynundaki problem yüzünden denge sorunu yaşıyor. Kliniğe her gelene kurtuluş için uzattığı patileri öylece havada asılı kalmış hep. Aylardır kafeste yaşıyor ve çok sıkıldı artık. Kısırlaştırldı, tek eksiği özgürce dolaşağı, mırıl mırıl şarkılarına devam edeceği bir yuva. Bu sefer kliniğe giden, onu aylardır beklediği özgürlüğüne kavuşturan kahramanı siz olmak istemez misiniz?"

"Yaklasık 3 hafta önce Beykoz barınağı önüne sahıpleri tarafından terk edildi. Barınak önündeki köpekler tarafından parçalanacaktı, barınaktaki kişiler tarafından kurtarıldı. O günden beri yemek yemiyor ve çok mutsuz. Sadece gönüllüler elleriyle beslerse, o zaman yiyiyor. Durumu hiç iyi değil, barınakta kalmaya devam ederse ölecek. Ona sıcacık bir yuva tekrar güvenebileceği bir aile çıkarsa hayat yeniden bağlanır. Hüzün 2 yaşında dişi kısırlaştırılmıştır. Lütfen Hüzün kıza bir şans verin pişman olmazsınız."

" Pati 4 aylık yakışıklı bakışlarıyla sizi kendine aşık edecek bir erkek. Geçici ev sahipliği yapan Cemile hanım, Patiyi sokakta çocuklar hırpalarken ellerinden almış. Çok uysal, sessiz bir o kadarda akıllı, Pati kedilerlede çok iyi anlaşıyor. Patiyi çok sevdiyseniz ömürlük yuva veririm diyorsanız iletişim numarasını arayınız."

Bunlar aralarından sadece 3 tanesi ve durumları en iyi olanlar. Üzerinde sigara söndürülen , derisi yüzülen kediler... Tatilde karne hediyesi olarak alındıktan sonra sıkılıp sokağa atılan köpekler ...

Biraz fazla uzun oldu sanırım , ama onlar hepimizin yardımına muhtaç Sad Köpeğim Lokum olduğu için ben pek de bişey yapamam , ama çevremde sahiplenmek isteyen birileri var mı diye araştırmaya başladım . Dilara da bu minik köpüşe bir yuva arıyo , https://www.facebook.com/photo.php?fbid=444740089181&set=a.444739284181.248199.180936529181&pid=5105777&id=180936529181 .

Sadece yuva bularak yardım edemeyiz, Hayvan Hakları Federasyonu'nun resmi sitesinde ( http://www.haytap.org/ ) çok hoş afişler var .

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... W70fx0

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... 149um1l

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... 291m14k

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... 292yc9f

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Fyfhc6

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... 34pdf83

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... 2czrqfo

Ben bu broşürleri , afişleri bastırıp okulda vs. dağıtıcam , Umarım bi yardımı olur :/

Ve, ilk verdiğim linkteki bazı kedii-köpekler ;

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... 112fibb

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... 2803yi8

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... 2qdq6g2

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... 25refjc

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Kbc5rl

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Bha88j

Hepsi o kadar tatlı ki Sad Her neyse , daha yazmak istediğim çok şey var ama sanırım uzattım Very Happy Şimdiden teşekkürler (:

https://twitter.com/#!/TDLittleDhampir
kellan <3 mrs.lutz
Yönetici
Yönetici
kellan <3 mrs.lutz

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 2995
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 02/04/10
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 03/10/96
<b>Nerden</b> Nerden : KAderime razıyım artık; Antalya.. :)

MesajKonu: Geri: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimePaz Ekim 17, 2010 12:06 pm

Günlerdir annemi ikna etmek için uğraşıyorum, en sonunda şubat tatilinde almaya ikna oldu Very Happy Korsan diye bi köpeği istiyorum ama o zamana kadar sahiplenilmiş olursa barınağa gidip bi göz atıcam.. Paylaşım için çok teşekkürler ikiz..
kellan <3 mrs.lutz
Yönetici
Yönetici
kellan <3 mrs.lutz

MesajKonu: Geri: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimePaz Ekim 17, 2010 12:28 pm

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... 11c6sr5
Isadora_Montgomery
Yardımcı Admin
Yardımcı Admin
Isadora_Montgomery

MesajKonu: Geri: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimePaz Ekim 17, 2010 4:46 pm

Fotodaki yazı çok hoş Sad

Şubat tatili ? Ben onu Ocak tatili olarak adlandırıyorum ya , her neyse .d

Evet, barınak fikri güzel ,yada şubat-ocak tatilinde sitede , antalyada bulunan köpekler fln varsa onlara da bakabilirsin ikiz . (:

Bişi diil bu arada (:
*Robkolikk*
Forumkolik
Forumkolik
*Robkolikk*

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 958
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 23/05/10
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 11/09/97
<b>Yaş</b> Yaş : 26
<b>Nerden</b> Nerden : İzMir

MesajKonu: Geri: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimePaz Ekim 17, 2010 5:13 pm

Kuziii bende annemi eve kedi almaya ikna etmeye çalışıyorum ama olmuyoo .. Tam oluyo teyzemlerle konuşuyo vazgeçiyo yaaa ... Kaç gündür uğraşıyorumm ...

Ya o kadar tatlılarkiii... Gördüğüm her kediyi seviyorum flnnn ... Kedikolik oldum çıktım yaa ..

Herşey babamın birsözüyle başladı ama şimdi pişmann ..!!
Isadora_Montgomery
Yardımcı Admin
Yardımcı Admin
Isadora_Montgomery

MesajKonu: Geri: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimePaz Ekim 17, 2010 5:23 pm

Umarım alabilirsiniz kuzi Very Happy annenin kediyi seviceğinden eminim Very Happy (:
Team_Robsel
Yönetici
Yönetici
Team_Robsel

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1182
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 17/05/10
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 10/06/97

MesajKonu: Geri: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimePaz Ekim 17, 2010 5:56 pm

ben annemin evet diceni düşünmüyorum Sad ama olsun ileride alıcam kesinlikle
leyla ayşe fındık Smile üçümüzün köpegiydi dişarda bulmustuk
eve almıştık ama Sad kcırdılar cok tatlıydı Smile cok agladık Sad
Lion & Lamb
Yönetici
Yönetici
Lion & Lamb

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1931
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 21/06/10
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 10/01/98
<b>Nerden</b> Nerden : ıspαЯ†α

MesajKonu: Geri: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimePaz Ekim 17, 2010 6:16 pm

ah bnimde bir zamanlar kedim vardı sokaktan bulmuştuk adı minnoştu... babam gil çok şaşırtıcı bir şey yaparak evde beslemeyi kabul etmişlerdii Very Happy ama tek sorun evin feci kokması .p ve mart ayının gelmesi ve evcilleştirememiz... Sad dedem gilin eve bırakmaya karar verdik 3 tane yavrusu olmuştu minnoşumun Very Happy ama daha sonra dedem de dayanamayıp kediyi evden attı Sad şimdi babam bi kedi köpek bile istemio evde bodrumda sakladıklarımı hiç acımadan atıo Sad Sad her neyse yani bnim almam imkansız Sad p.i.t lee çok güzel bir yazı olmuş... (: +3 (:
http://melankolia.com.tr/
Team_Robsel
Yönetici
Yönetici
Team_Robsel

MesajKonu: Geri: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimePaz Ekim 17, 2010 6:18 pm

tessekkür erim cnm Smile Smile Smile
Isadora_Montgomery
Yardımcı Admin
Yardımcı Admin
Isadora_Montgomery

MesajKonu: Geri: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimePaz Ekim 17, 2010 8:21 pm

yazıyı beğenmene sevindim Meg (:
bodrumdaki kedilere üzüldüm :/
dedenin minnoşu atması da kötü olmuş :/
kellan <3 mrs.lutz
Yönetici
Yönetici
kellan <3 mrs.lutz

MesajKonu: Geri: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimePtsi Ekim 18, 2010 1:37 pm

Gerçekten kötü olmuş üzüldüm Megg.. Ben de yazıyı çok beğendim.. Köpecik için çalışmalara devam Very Happy
*Robkolikk*
Forumkolik
Forumkolik
*Robkolikk*

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 958
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 23/05/10
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 11/09/97

MesajKonu: Geri: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimePtsi Ekim 18, 2010 2:01 pm

Hımmm gerçektende kötü bi durumm ..

Canselll kuziii hatırlamamm mııı ? Fındıkk .. Kursa giderken izin alıp eve kadar götürmüştükkkk..

Çok tatlıydıııı ... Kuzusu yaaa .. Korkmadığım köpeklerden bi tanesiydi Fındıkkk ...
Isadora_Montgomery
Yardımcı Admin
Yardımcı Admin
Isadora_Montgomery

MesajKonu: Geri: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimeC.tesi Ekim 23, 2010 9:43 am

evet, ve minik tavşanlı örtüsüyle kaçırıldığında ne kadar ağlamıştık Sad her neyse

kellan <3 mrs.lutz demiş ki:
Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... 11c6sr5

fotoları buldum şimdi ; https://www.facebook.com/album.php?aid=251521&id=180936529181 o "arkadaşım için burdayım" yazılı olan çok hoştu Sad Sad

ve bu da izmirdeki : https://www.facebook.com/album.php?aid=251137&id=180936529181
Blacktuce<3
Ayın Üyesi
Ayın Üyesi
Blacktuce<3

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 2656
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 01/01/10
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 31/12/96
<b>Nerden</b> Nerden : MARMARİS

MesajKonu: Geri: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimeCuma Ekim 29, 2010 1:28 pm

bn burda başlatmıştım Very Happy süper bbi etkinlik ya
jbdun
Yükselen Üye
Yükselen Üye
jbdun

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 398
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 06/07/10
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 30/07/94
<b>Yaş</b> Yaş : 29
<b>Nerden</b> Nerden : istanbul

MesajKonu: Geri: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimeC.tesi Ekim 30, 2010 5:55 pm

bende almak çok istiyorum köpek babamda istiyo ama annem istemiyo yalvarıyorum yine yok diyo Sad
Isadora_Montgomery
Yardımcı Admin
Yardımcı Admin
Isadora_Montgomery

MesajKonu: Geri: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimeSalı Ara. 14, 2010 1:56 am

ımm, bence annenin ne tür köpekleri sevdiğini, ve neden istemediğini falan öğrenip bu sorunları çözebilirsiniz, bahçede bakacaksanız, çiçeklere fln zarar vereceğini düşündüğündendir (bende öyle olmuştu) öyle olacağını sanmıyorum, evde bakacaksanız da wc eğitimi olan küçük köpekler daha uygun olabilir, annen de bunu daha mantıklı bulur belki Very Happy

Komşunuz Köpeğinizi Öldürebilir!

TBMM'de iktidar ve muhalefet partilerinin Ocak ayında yasalaştırmayı kararlaştırdığı Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu tasarıları yürürlüğe girdiğinde, günlük yaşantımızda da önemli yansımaları olacak. Kanun tasarılarının 11-20 Ocak 2011 tarihlerinde TBMM Genel Kurulunda görüşülmesi için iktidar ve muhalefet arasında sağlanan uzlaşmayla, Medeni Kanun ve Türk Ceza Kanunu'nun ardından son yılların en kapsamlı yasal değişikliği gerçekleştirilecek. Ancaaaak....
Bu kanun Ocak ayında yürürlüğe girerse, içinde öyle bir madde var ki, KÖPEĞİNİZ, KEDİNİZ ÖLDÜRÜLEBİLİR...

Planlanan yasaya göre komşunun bahçesine girerek çiçeklerine ya da insanlara zarar vermeye kalkan kediniz ya da köpeğiniz ev sahibi tarafından öldürülebilecek. Bu HAYVAN CİNAYETLERİNE TEŞVİKTİR!

Lütfen tüm hayvan dostları olarak sesimizi mümkün olduğunca çok duyuralım. Profillerimizde yer verelim bu konuya ve böyle bir yasanın talep edilmemesi gerektiğini vurgulayalım! Hiçbir hayvan dostu böyle bir yasa talep etmiyor. Aksine modern ülkelerde olduğu gibi "HER CANLININ YAŞAMA HAKKI VARDIR" diyerek hayvan haklarının uygulanmasını istiyor.

"Ben hayvanları sevmiyorum, bana ne" diyenler, bir kere daha hatırlatalım hayvanları sevmeyen, insanı, doğayı sevmez. Her canlının yaşama hakkı vardır ve kimse tek başına polisçilik oynayarak, bir canlının hayatına son veebilme hakkını elinde tutamaz. Bugün siz yetkiyi, halka verirseniz, yarın komşunuzun bahçesinde oynayan kızınız , oğlunuz da aynı akıbete uğrayabilir. Bu ülkede polis kuvveti vardır. Nizamı ve asayişi sağlacak olan da polislerdir, komşu değil!

okuduğumda neredeyse ağlayacaktım, ne kadar saçma bişey bu ? bi şekilde köpeğin bahçeye girmesi engellenir yada yapmaması için alıştırılır. öldürmek ne yaa? o zaman insan öldürmek de suç sayılmaz, arada ne fark var ki ?! Shocked Sad

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Ketdtt

Alıntı; https://www.facebook.com/notes/hayvan-severler/komsunuz-kopeginizi-oldurebilir-/480391962569

****************************************************************************************

Gelin Hayvan Olun.....!

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... 1zwc64z

İnsanoğlu öldürmeyi kendine meslek seçen tek canlı türüdür.
Okey masasında kavga eder, öldürür.
Yan baktın, hava attın der, öldürür.
Hırsızlık eder, öldürür. Tecavüz eder, öldürür.
Sever öldürür , sevmiyor diye öldürür.

İnsan, eline geçen her fırsatta öldürür. Sonra da kalkıp, hayvanların vahşi doğasını anlatan belgeseller çekerler.

Aslanın ceylan avını, kurdun yaşam savaşını, bir ayının kendine saldıran avcıya karşı koymasını zevkle seyreder. Ama bilmez ki doğadaki gerçek vahşet insanlığın tarihidir. Çünkü yaşamlarının her noktasında tüketmeye endeksli bir tavır sergileyen insan, yaşama hakkını da tüketmekten hiç çekinmez.

Toplu ölümler konusunda uzman yetiştirebilmek adına Silahlı Kuvvetler bile tesis eder. Çünkü insan bencildir. Çıkarları için öldürmeyi meslek olarak yapacak kadar bencildir hem de. 1994 yılı Ruanda katliamını hatırlayın lütfen.
Yüz gün içinde 800.000 insan satırlarla öldürüldü.

Çağdaş ve muasır diye adlandırdığınız Avrupa ülkelerinden biri de bu savaş süresince taraflara tam 500 bin adet satır sattı. Öldürmekten zevk alan, ölümü şeref sayan ve bu iki kesimin sırtından silah satarak para kazanan yine insanlar. Eti çatalla yemeyi marifet sayıp, ufacık bebekleri katledebilecek kadar acımasız olan insanlar.

Aslında vahşi doğa belgeselleri biz hayvanları değil, ruhu kanla kaplanmış olan insanları göstermelidir. Habere bakın Allah aşkına… İsrail'de doktor binbaşının Gazze'deki bir hastanede aralarında Filistinlilerin de bulunduğu çocukları tedavi ettiği, geceleri ise savaş helikopteriyle Filistinlilere saldırdığı belirlendi Doktor ve binbaşı… İki zıt mesleği taşımaya çalışan zavallı.

Bir yanda hayat kurtarmak için mücadele edecek, diğer yanda hayatları yok etmek için elinden geleni yapacak. Ve utanmadan bundan gurur duyacak.

Şu bir gerçek ki; vahşi doğa belgesellerinin gerçek kahramanları olan insanoğlunun, biz hayvanlardan öğrenmesi gereken çok şey var.
Hayvanlığı öğrenmelisiniz.

Ya da sırtınızda taşımaktan onur duyduğunuz kanla süslenmiş urbalarınızla yüce insanlık nutukları atmaktan vazgeçmelisiniz. Hiçbir hayvan gündüz tedavi edip, gece öldürmez. Hiçbir hayvan saçma sapan ilkeler uydurup, binlerce hemcinsini asmaz. Hiçbir hayvan ideolojiler arkasına sığınıp, Sibirya kampları kurmaz. Hiçbir hayvan toplumu kamplaştırmak adına sinsice planlar peşinde koşmaz. Hiçbir hayvan çıkarları uğruna katliamlar yapmaz.
Siz beni dinleyin. Kanla yazılmış insanlık tarihimizi bir kez daha hatırlayın.

İnsan olduğumuzdan dolayı utanalım UF lanalın. Ezilip, pişman olalım… Çıkar savaşçısı bir cinsin ferdi olmaktansa Hayvan olabilmeyi tercih etmeli. Zor olduğunu biliyorum ama başarabileceğinizden ümitli de değilim ama yine de; Gelin biraz da Hayvan olun.

Çok hoş bir yazı olmuş.

Yazar: A.Ö

Alıntı; https://www.facebook.com/notes/hayvan-severler/gelin-hayvan-olun-/480229282569

Kasko hayvanların tedavi masraflarını da karşılayacak

Avrupa Birliği (AB) kriterleri çerçevesinde hazırlanan yeni Karayolları Trafik Kanunu, sadece sürücü ve yayalarla ilgili değil, hayvanları da kapsayan düzenlemeler getiriyor.

Mevcut yasaya göre, bir hayvana çarpan ve ona zarar veren sürücüye hayvan başına 369 TL idari para cezası uygulanıyor. Zaman Gazetesi'nden Aslıhan Aydın'ın haberine göre, yeni teklif ise sürücünün çarptığı hayvanın tedavi giderlerini trafik sigortasından karşılayabilmesini içeriyor. Buna göre kaza sonucu yaralanan sokak köpeği, inek ya da ayağı kırılan atın veteriner masrafları kasko veya trafik sigortası tarafından karşılanacak.

Çevre ve Orman Bakanlığı'nın daha önce çıkardığı 5199 sayılı kanunun 21. maddesinde, "Bir hayvana çarpan ve ona zarar veren sürücü, onu en yakın veteriner hekim ya da tedavi ünitesine götürmek veya götürülmesini sağlamak zorundadır." hükmü yer alıyor. Kanuna aykırı davrananlara da hayvan başına 369 TL idari para cezası uygulanıyor. Yeni teklif ise sürücünün çarptığı hayvanın tedavi giderlerini trafik sigortasından karşılayabilmesini içeriyor. Tasarı hayata geçerse kaza sonucu yaralanan sokak köpeği, inek veya ayağı kırılan atın tedavi masrafları, zorunlu trafik sigortasıyla garanti altına alınmış olacak. Bu düzenlemeyle sürücülerin çarptıkları sokak hayvanlarını öylece kaza mahalline bırakıp gitmesi yerine, insani görevlerini yerine getirerek yaralı hayvanı en yakın veteriner hekim ya da tedavi ünitesine ulaştırması hedefleniyor.

Çevre ve Orman Bakanlığı yetkililerine göre hayvan kazalarının en aza indirilmesi için ehliyet kurslarında, Hayvanları Koruma Kanunu'ndan ve ilgili ceza maddelerinden bahsedilmesi gerekiyor. Bu eğitimlerin düzenlenmesinde bakanlığa bağlı Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü ya da il çevre ve orman müdürlüklerinden teknik yardım alınabiliyor. Yetkililer ayrıca sokak hayvanlarının karıştığı kazaları önlemede, belediyeler tarafından kısırlaştırılıp tekrar alındığı ortama bırakılan hayvanın, gerek yerel hayvan koruma görevlileri gerekse halk tarafından da sahiplenilmesi gerektiğine işaret ediyor.

Kaynak: Hürriyet Gazetesi

Umarım birileri bunu dikkate alır.

Alıntı; https://www.facebook.com/notes/hayvan-severler/kasko-hayvanlarin-tedavi-masraflarini-da-karsilayacak-/480840082569

Haftanın Mutlu Patileri*

Bu hafta sahiplenen 40'tan fazla kedi-köpek oldu.Kışın gelmesiyle sahiplenen hayvan sayılarının artmasıysa çok çok daha iyi. Umarım yeni sahipleriyle mutlu olurlar. kalp Şanslılardan bazıları;

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... 2qx8ehu

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... 2h7172b

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... 2jbr4so

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... 25zhs8i

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Mm9374

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... 23rl8qw

Haftanın 46 sahiplenen kedi-köpeğin fotolarına burdan bakabilirsiniz ( alıntı da burdandı ztn .d); https://www.facebook.com/album.php?aid=268542&id=180936529181

O minik canlara evinizi açmak istiyorsanız bende bir şekilde yardım etmek isterim. Ayrıca, sadece sahiplenerek yardım edebileceğimizi kim söylemiş ? Kış geldi ve sokakların ne kadar soğuk olduğunu biliyoruz. Kullanmadığımız giysilerden vs. onların kalacak yerleri olmasını sağlayabiliriz. Marketlerden alınan karton kutuların içi mesela, ona bile muhtaçlar çünkü, yada yemeyip çöpe atılan yemeklere.

Biliyorum, hepimiz onları önemsiyoruz. -Tamaaam, sanırım yazıyı fazla uzattım; ı shut up Very Happy
umbrel.
Süper Yönetici
Süper Yönetici
umbrel.

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 2342
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 30/12/09
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 02/10/98
<b>Yaş</b> Yaş : 25
<b>Nerden</b> Nerden : İstanbul

MesajKonu: Geri: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimeSalı Ara. 14, 2010 12:13 pm

Köpekten kendimde korkarım we nnemi ısırmış küçükken asla izin wermez Very Happy
Ama kediyi sorarım,zaten İstanbulda baya bir barınak war.
Tşk. paylaşım için
Isadora_Montgomery
Yardımcı Admin
Yardımcı Admin
Isadora_Montgomery

MesajKonu: Geri: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimeSalı Ara. 14, 2010 11:56 pm

Umarım bi kediyi sahiplenebilirsiniz, köpeklerden korkmanı anlayamadım ama- Very Happy

Hayvanlarda Dostluk*

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Mw5eyr

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... 25i3kew

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... 21klf7q

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... A1spiw

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... 29dg75z

Alıntı ve diğer fotolar; https://www.facebook.com/album.php?aid=269379&id=180936529181&ref=mf

kalp
Team_Robsel
Yönetici
Yönetici
Team_Robsel

MesajKonu: Geri: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimePtsi Ara. 20, 2010 9:35 pm

tek diyebildimm caniler yaaa Sad
Blacktuce<3
Ayın Üyesi
Ayın Üyesi
Blacktuce<3

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 2656
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 01/01/10
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 31/12/96
<b>Nerden</b> Nerden : MARMARİS

MesajKonu: Geri: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 8:41 pm

dn bizim evin önüne köpek atıyorlardı yavru annemde ewe aldı Smile bi kedi ve bi köpekğim oldu bence herkez böyle bir hayvan almalı SmileSmile
Isadora_Montgomery
Yardımcı Admin
Yardımcı Admin
Isadora_Montgomery

MesajKonu: Geri: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 8:43 pm

ah, bu gerçekten harikaa Very Happy ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. eminim çok tatlıdırlar, merak ettim, özür dilerim ama Very Happy isimleri ne ? Very Happy
Isadora_Montgomery
Yardımcı Admin
Yardımcı Admin
Isadora_Montgomery

MesajKonu: Geri: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimePtsi Ara. 27, 2010 1:11 am

KÖPEĞİNİZİN 10 RİCASI... *

1. Benim hayatım 10-15 yıl sürer. Senden ayrılığım bana acı verir. Beni almadan önce bunu düşün.
2. Bana, senin benden istediklerini anlayacağım bir süre ver.
3. Benim içimde SEVGİ duygusu uyandır. Ben bununla yaşarım.
4. Bana hiç bir zaman uzun süreli darılma ve cezalandırmak için bir yere kapatma.Senin hayatında iş, eğlence ve arkadaşların var. Benim hayatımda ise SADECE SEN VARSIN.
5. Arada sırada benimle konuş. Sözlerini anlamasam bile bana yönelttiğin sesini anlarım.
6. Bana daima nasıl davranılması gerektiğini bil. Ben hiç bir zaman unutmam.
7. Beni dövmeden önce, aslında dişlerimle kemiklerini un ufak edebileceğimi, ancak asla böyle bir yola başvurmayacağımı düşün.
8. Beni 'isteksiz, tembel ve inatçı' diye azarlamadan önce düşün; Belki yediğim bişey dokunmuştur, belki güneşin altında uzun zaman kalmışımdır veya halim kalmamıştır.
9. Yaşlandığımda benimle ilgilen, bir gün sen de yaşlanacaksın.
10. Her zor anımda yanımda ol, 'benim içim kaldırmaz' veya 'ben görmeden olsun' deme, çünkü benim için herşey SENİNLE BİRLİKTE DAHA KOLAY.

( Alıntı; https://www.facebook.com/notes/hayvan-severler/kopeginizin-10-ricasi-/488131672569 )

İşte haftanın mutlu patileri <3 https://www.facebook.com/album.php?aid=274301&id=180936529181

umarım ömür boyu yeni ailelerinin yanında mutlu olurlar (:

Hürriyet yazarı Fatih Çekirge'nin yazdığı bir yazı bu, ve beni ağlatan yazılardan biri.

"ŞİMDİ size aniden üzerime derin bir uçurum gibi çöken bir mesajı aktarıyorum.
Beni ciddi manşetlerden, siyasi analizlerden, Kürt meselesi üzerine, akıl verici, hesap sorucu, ukala köşelerden çekip alan bir mesaj.
Okuyun ve söyleyin:
Ne yapmalıyım?
“Merhaba Fatih bey.
Küçükyalı semtinde bir pet shop’tan kız arkadaşımla birlikte dünyalar tatlısı ilk kedimizi 800 TL vererek aldık.
Kızımız british shorthair cinsine sahip idi. Cahillik ettik.
Kedinin aşılar için küçük olduğunu söylediler. Bu yüzden böyle kedilerde veteriner raporu olmaz dediler. Pet shop görevlisi böyle süslü laflar etti.
Bizim de heyecanımızdan faydalanarak kediyi sattılar. Kredi kartım ile kediyi aldım ve eve götürdük (Bahçelievler’e).
Yavrumuz hiç yemek yemiyordu. Sabaha kadar uyumadı ishal ve kusma başladı, sadece kana kana su içiyordu. Sabah olmasını bekledik veterinere götürdük. Veteriner ‘Bu kedi daha 2 aylık olmamış annesinin sütüne doymadığı için vücudundaki su oranı çok düşük. Bu kediyi satmaları cinayettir’ dedi.
Ve o pet shop’un steril olmamasından dolayı kızımızın içinde parazitler kuluçka yapmış. Eve götürdük, kedimiz 2 gün içinde bize yalvara yalvara elimizden uçup gitti.

Hangi veterinere götürsek aynı şeyleri söyledi. Bazı pet shop’ların para hırsından dolayı anne sütüne muhtaç kedileri annelerinden koparıp sattıklarını söyledi. Neyse iki günün sonunda kızımızı kaybettik, o artık bizim meleğimiz oldu. Pet shop yetkilisini aradığımızda, daha 2 gün önceki hayvansever kadın 100 yılın dolandırıcısı olmuştu ve hiçbir hak talep edemeyeceğimizi söyledi: Zorladık. Kediyi Kadıköy hayvan hastalıklarına göndermelerini ve otopsi yapılmasını istedik. Onlar ise kendi veterinerlerine göndermişler. Bu ülkede insanların bile otopsi raporlarında rüşvet dönerken (kedi nedir ki) ahbap çavuş ilişkisi ile hikâyeden bir otopsi yapıp hastalık sebebini bize yazdırtacaklardır. Şimdi ben bu kadını ve yanındaki diğer elemanlarını bir tenhada sıkıştırıp intikam mı almam gerekiyor. Kedime ve kız arkadaşımla bana yaşattıklarının hesabını kendim mi sormalıyım. İnanın benim gibi yüzlerce mağdur insan var. Adalet bunların hesabını sormuyor bizim de gücümüz yetmiyor 25 yaşında evlat acısı yaşattılar kız arkadaşım ile bana. 2 gün oldu hâlâ olayın etkisindeyiz. Lütfen bu olay ile ilgili bir haber yapın pet shop’ların sırf 3 kuruş daha fazla para kazanmak için yeni doğmuş bebekleri insanların cahilliğini de kullanarak satmalarına engel olun. Bu köle ticareti bitsin!
Kızımızın resimlerini ekte gönderiyorum.
Kedi sevgisi her dem içinizi doldursun...”
İşte bir sabah üzerime derin bir uçurum gibi çöken mesaj bu.
İşte duman rengi bir kedi.
İşte duman rengi minik bir ölüm.
Ne yapmalı şimdi?
Nasıl bir acıya sürgün etmeliyiz kendimizi?
Sürgün diyorum çünkü; bu mesajı okurken sanki mevsimler değişti. Kışın üzerinden birkaç asırlık kış daha geçti.
Bu mesajı okurken bildiğim bütün seri katiller bile isyan etti. İşkenceciler ağladı.
Ruhum öylesine acıdı ki; içimdeki bütün iklimler tutuldu. Nehirler denizlerinden koptu. Dalgalar köpüklerinden ayrıldı. Gemiler rotalarını terk etti. Bütün yönleri kaybettim.
Öfkeliyim.
Ve eğer birisi çıkıp da “Memlekette işsizlikten bölünme korkusuna, öğrenci dayağından yolsuzluklara kadar öfkelenecek bir sürü şey varken buna mı öfkeleniyorsun?” diye sorarsa ona daha da çok öfkeliyim.
Belli ki, ortada bir pet shop işkencesi var.
Ve bu seri cinayeti, bu seri ticareti, kontrol altına almak, denetlemek hepimizin görevidir.

Fatih Çekirge"

Alıntı ve gri meleğin fotosu; https://www.facebook.com/notes/hayvan-severler/pet-shop-seri-cinayetleri-hurriyet-yazari-fatih-cekirge-yazdi-/488027977569

...

Sanatçıların gözünden krallığa bakmak...*

Çok fazla foto olduğu için linkini atıyorum; https://www.facebook.com/album.php?aid=273778&id=180936529181

Resimler harika kalp

.
kellan <3 mrs.lutz
Yönetici
Yönetici
kellan <3 mrs.lutz

MesajKonu: Geri: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimePtsi Ocak 03, 2011 1:29 am

Süper... Tanrım, lütfen artık taşınalım ve köpeciğime kavuşiim Very Happy Söz, hiç unutmam Very Happy
Team_Robsel
Yönetici
Yönetici
Team_Robsel

MesajKonu: Geri: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimePaz Ocak 09, 2011 9:47 pm

size acı verici bir olay anlatmak istiyorum Sad gecenlerde okula giderken Sad yoldaa kediyi ezmişlerdi Sad kenara koymuslardı ve ben bu olaylarla cok sık karsılasıyorum Sad
Ve cok üzücü bir durum bu ...

ve dünkü haberde araba köpege carpıyo Sad köpek ucuyo havada Sad arkadası gelip onu tasımaya calışıyo ya Sad cok acı verici ve arbayı kulanan kişi köpegi umursamamış bir şekilde yoluna dewam ediyo Sad cok acımasız insanlar var bu dünyada Sad

lütfen buları anlatıyorum diye kızmayın Sad sadece sizleride bu konuda bilgilendirmek istedim Sad
kellan <3 mrs.lutz
Yönetici
Yönetici
kellan <3 mrs.lutz

MesajKonu: Geri: Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...   Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ... Icon_minitimePtsi Ocak 10, 2011 1:26 pm

Evet aynı haberi ben de gördüm. İnsanların içinde sevgi, insanlık diye bşey yok artık. Nası bu kadar ruhsuz olabiliyolar anlamıyorum...

Ve, teorik kuzim neden kızalım ki... Çok haklısın bence..

Kedi-Köpek Sahiplenmek veya Yardım Etmek İsteyenler ...
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Yardım ediiiiin
» Ecliipse (Tutulma) İzlemek İsteyenler..
» Kellan Haiti ye yardım Fotoları
» Kellan da boş durmadı, yardımsever kişiliğini gösterdi vee yardım kampanyasına katıldıı :D