Twilight Turkiye Fan Bilgi Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TwilighTurkey.Net

TwilighTurkeyAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Peter Facinelli Önemli Bir New Moon Repliğini Bizimle Paylaşıyor

3 posters
YazarMesaj
ecedward[ee]
Yükselen Üye
Yükselen Üye
ecedward[ee]

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 325
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 29/08/09
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 09/07/95
<b>Yaş</b> Yaş : 28

Peter Facinelli Önemli Bir New Moon Repliğini Bizimle Paylaşıyor Empty
MesajKonu: Peter Facinelli Önemli Bir New Moon Repliğini Bizimle Paylaşıyor   Peter Facinelli Önemli Bir New Moon Repliğini Bizimle Paylaşıyor Icon_minitimeÇarş. Eyl. 16, 2009 10:54 am

Bazen işim garip bir hal alıyor. Şu son zamanlarda Twilight hayranları için yaptığım da New Moon set sınırlarını aşıp içeri girerek filmin değerli oyuncularına bizim bilmediğimiz filme ait en favori repliklerini sormak buna güzel bir örnek. Masumca ve eğlenceli öyle değil mi?

Ashley Grene ve Jamie Campbell Bower ile bu yakaladığımız fırsatı değerlendirerek bu soruların cevaplarını aldığımız bir gerçek ancak iş bu soruları eski arkadaşım ve de Cullen ailesinin lideri olan Peter Facinelli’ye geldiğinde,Peter bize oyuncuların teneke kutuya her para atıldığında dans eden maymunlar gibi olmadığını hatırlatıyor.

Peter yine her zamanki Peter gibiydi; Açık sözlü, dürüst ve hayranları memnun etmeye istekli. Twilight hayranları da Peter’i bu yüzden sevmiyor mu zaten? Ne var ki Peter bize ayrıca savaşçı bir oyuncu olduğunu(Role adaylık hikayelerinden de bunu görebilirsiniz) ve Twilight Saga’ya adımını attıktan sonra işini ne kadar ciddiye aldığını da hatırlatıyor. Bunu aklınızın bir köşesinde bulundurarak tıp adamımız DR.Cullen ile yaptığımız bu röportajı okumaya devam edin. Peter’in New Moon’da kalması için savaş verdiği repliği ve benim gibi saygısız bir muhabire bu repliği asla neden söylemediğini göreceksiniz.

MTV: Eee, Peter, New Moon’un gösterin tarihi yaklaştıkça filmin son halini görecek olmaktan dolayı heyecanlı mısın?

Peter Facinelli: Evet, internette gördüğüm klipleri karıştırdım. Christ Weitz’in bir araya getirip ortaya çıkardığı şeyi görmekten çok memnunum. Filmlerin ve kitapların hayranı olan birisi olarak filmi izlemek için sabırsızlanıyorum.

MTV: İşler Twilight filmlerine geldiğinde ortada iki çeşit sahne var. Stephenie ‘nin kitaplarından gelenler ve Melisa Rosenberg’in senaryoya eklediği sahneler. Bu sahneler için fazladan bir heyecan hissediyor musun? Sonuçta yepyeniler(sahneler)?
Peter Facinelli: Bir çok kişi bana “Hey, New Moon’da neler olacak?” diye sormaya devam ediyor. Ve ben de “Eğer kitabı okursanız neler olacağını bilirsiniz,” diye cevaplıyorum.Fakat kitapta olmayıp da olaylara, geri hikaye olarak katkıda bulunan sahnelerden çok hoşlanıyorum. Bu film yapımına katkıda bulunuyor, izleyicileri şaşırtacak küçük sürprizlere de yol açıyor.

MTV: Fimdeki diğer oyunculardan da “New Moon”’daki en sevdiğiniz repliği sorduk. Sen de kendininkini söyleyebilir misin?

Peter Facinelli: Oh,vay canına. Şimdi tam bir yıl geriye gidip, repliklerimi hatırlamam lazım ki ben bugünkü repliklerimi bile zorla hatırlıyorum.Tamam, işte bu: “Hayattaki her diğer şey gibi, bana bahşedilmiş olanla ne yapacağıma karar vermek zorundaydım.” Bu Carlisle’a ait bir replik.

MTV: Tamam, mükemmel.Fakat bunu Carlisle olarak söyleyebilir misin?

Peter Facinelli:Hayır(Gülüyor.) Sonra elini cebine atmak zorunda kalırsın. Eğer burada rol yapacaksam, bana para ödemek zorundasın Larry Carroll!

MTV: Tamam, adresini şuraya yazıp, her hayranın sana birer çeyreklik göndermesini sağlayacağım.

Peter Facinelli:Biliyorsun, şurada oturup Carlisle’ı canlandırabileceğimden bile emin değilim.

MTV:Gerçekten mi?

Peter Facinelli: Hayır. Hazırlanmak zaman alıyor.

MTV: Elbette biz seni söyle Las Vegas tarzı seviedebir şeye düşürmek istemeyiz. Elvis’i taklit diyormuşsun gibi.
Peter Facinelli: (Gülüyor)Hayır, hayır. Rolü canlandırırken, tam anlamıyla karaktere bürünmeniz gerekli. Kontak lenslerim ve beyaz makyajıma sahip olmak zorundayım yoksa bir işe yaramaz. Aksi taktirde Peter Facinelli bir şey canlandırmaya çalışıyor gibi durur ki bu çok acayip olur.Fakat New Moon’dan en çok sevdiğim repliklerden birisi olan “Hayattaki her diğer şey gibi, bana bahşedilmiş olanla ne yapacağıma karar vermek zorundaydım.” Repliğini sizinle paylaşabilirim. Fakat bunu ben söylüyorum, Carlisle değil. (New Moon’da) Carlisle bunu son derece Carlisle-vari bir şekilde söylüyor.

MTV: Peki o zaman. New Moon setinde bu repliği söylerken ki günü bize anlat.Olmasını umduğun her şey gerçekleşti mi?
Peter Facinelli: Umarım. Tanrım, umarım öyledir. Biliyor musun bu senaryoda olmayan ama kitapta olan bir replikti. Ve ben Chris Weitz’e bunu filme ekleyebilir miyiz diye sordum çünkü bu repliği ben çok beğenmiştim.

MTV: Gerçekten mi?
Peter Facinelli:Evet ve bu repliği Carlisle Bella’nın dikişlerini atarkenki sahnede işledik. Bu replik kitapta ben Bella’nın koluna dikiş atarken geçiyordu. Bu sadece benim hep hoşlandığım bir replikti.

MTV: Şu aralar sıkı bir çalışma temposu içinde olduğunu biliyoruz Peter. Peki şöyle dört gözle beklememiz gereken bir şeyler varmı?
Peter Facinelli: Eclipse ile Nurse Jakie (Facinelli’nin oynadığı bir TV dizisi) arasında çok meşgul bir dönem içindeyim. Eclipse’yi bitirir bitirmez Nurse Jackie’de çalışmaya başlayacağım. Diyebilirim ki şu son bahar ile Kış dönemim son derece dolu.
HK_Bgm
Kurucu
Kurucu
HK_Bgm

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1701
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 26/08/09
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 10/01/93
<b>Yaş</b> Yaş : 31

MesajKonu: Geri: Peter Facinelli Önemli Bir New Moon Repliğini Bizimle Paylaşıyor   Peter Facinelli Önemli Bir New Moon Repliğini Bizimle Paylaşıyor Icon_minitimeÇarş. Eyl. 16, 2009 12:41 pm

teşekkürler bloga da eklendi Wink
http://twilighturkey.net
zeynep izel
Forum Üstadı
Forum Üstadı
zeynep izel

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1352
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 30/08/09
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 24/08/93
<b>Yaş</b> Yaş : 30
<b>Nerden</b> Nerden : manisa

MesajKonu: Geri: Peter Facinelli Önemli Bir New Moon Repliğini Bizimle Paylaşıyor   Peter Facinelli Önemli Bir New Moon Repliğini Bizimle Paylaşıyor Icon_minitimeÇarş. Eyl. 16, 2009 8:06 pm

paylaşım için teşekkürler..
ecedward[ee]
Yükselen Üye
Yükselen Üye
ecedward[ee]

Kadın <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 325
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 29/08/09
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 09/07/95
<b>Yaş</b> Yaş : 28

MesajKonu: Geri: Peter Facinelli Önemli Bir New Moon Repliğini Bizimle Paylaşıyor   Peter Facinelli Önemli Bir New Moon Repliğini Bizimle Paylaşıyor Icon_minitimePerş. Eyl. 17, 2009 4:40 pm

ÖnemLi DeğiL Very Happy

Peter Facinelli Önemli Bir New Moon Repliğini Bizimle Paylaşıyor
1 sayfadaki 1 sayfası